Nasze programy

REALIZOWANE PROGRAMY EDUKACYJNE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Podobny obraz
Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Mamo, tato wolę wodę”.
To już 11 edycja!  Przedszkolaki z „Tęczowej krainy” poznają życiodajną moc wody razem z wodnym bohaterem – Zdrojkiem. Zabawa z wodą jest źródłem radości i okazją do odkrywania jej niezwykłych właściwości. Wodne eksperymenty są dla dzieci niezwykłą przygodą. Podczas zajęć dydaktycznych oraz każdego dnia w przedszkolu dzieci nie tylko zgłębiają wiedzę o wodzie ale przede wszystkim kształtują nawyki prozdrowotne.
W każdej z przedszkolnych sal znajdują się kąciki wodne, do których dzieci mają pełny dostęp wedle własnych potrzeb.
Kampania „Mamo, tato wolę wodę” adresowana jest również do rodziców, dlatego też zachęcimy Państwa do udziału w konkursach i przedsięwzięciach związanych z wodą.

Podobny obraz

Właśnie rozpoczynamy kolejną - IX edycję Ogólnopolskiego Progamu Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh"!

Właśnie rozpoczynamy IX edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, której głównym celem jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci. Akademia Aquafresh jest obecna w przedszkolach od 2011 roku. Co roku Przedszkola biorące udział w programie otrzymują bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych opracowane przez zespół ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. doświadczony metodyk wychowania przedszkolnego oraz doświadczony lekarz stomatolog.
Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych, dlatego każde z zakwalifikowanych przedszkoli w tym roku otrzyma od nas nowe scenariusze zajęć, plansze edukacyjne, karty szczotkowania ząbków dla dzieci, naklejki na lustra i ulotki dla rodziców. Czeka Was wspaniała zabawa i coraz więcej wiedzy na temat zdrowych ząbków!

Program objęty jest patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Znalezione obrazy dla zapytania DZIECIAKI MLECZAKI

Program Dzieciaki Mleczaki

Dzieciaki Mleczaki to edukacyjno – informacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców.

Celem „Dzieciaków Mleczaków” jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną.

Mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie jest konieczne dla prawidłowego rozwoju najmłodszych. Dlatego Polska Izba Mleka przygotowała działania promujące spożycie mleka i produktów mleczarskich właśnie dla przedszkolaków.

Chcemy w jak najciekawszy sposób zachęcić dzieci do spożywania mleka i jego przetworów, a także poszerzyć ich wiedzę na temat zawartych w mleku wartości odżywczych.

Celem programu jest:

Wzrost świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Edukacja na temat walorów mleka i jego przetworów oraz kształcenia prawidłowych nawyków żywieniowych przez zabawę.

Wykreowanie mody na picie mleka wśród najmłodszych.