Podobny obraz

MISJA  PRZEDSZKOLA:

"Każde dziecko jest dla nas ważne!" Zrobimy wszystko, aby było zdrowe, akceptowane
i bezpieczne oraz pomożemy mu poznać siebie, stać się samodzielnym i otwartym na świat, rozwijać zdolności i realizować własne marzenia".

Przedszkole Publiczne Nr 32, zlokalizowane jest na osiedlu Nowe Miasto przy ulicy Podwisłocze 26a. Jest to budynek piętrowy, oddalony od ruchliwych ulic. Większość przedszkolaków uczęszczających do naszej placówki zamieszkuje przyległe bloki, pozostałe przywożone są z innych dzielnic naszego miasta. Na terenie posesji, znajduje się piękny ogród, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy wszystkie krzewy i drzewka kwitną. W ogrodzie jest niezbędny sprzęt do zabaw.

Budynek posiada pięć sal przeznaczone dla 125 dzieci. Na parterze znajduje się duży hol,
a w nim przestronne szatnie dla przedszkolaków oraz miejsce gdzie odbywa się rytmika i zajęcia ruchowe.. Jest także kącik dla rodziców i tablice na których znajdują się prace dzieci. Dwie najmłodsze grupy (trzylatki i czterolatki)  zajmują dwie obszerne sale na parterze. Na piętrze przebywają starsze dzieci (pięciolatki i sześciolatki).

Wszystkie sale są zadbane i estetyczne, posiadają  meble dostosowane do wieku dzieci, wyposażone w  pomoce dydaktyczne i zabawki. Przedszkole dysponuje bogatą biblioteką, w której znajdują się pozycje literatury pięknej i dziecięcej oraz pomoce dydaktyczne przeznaczone dla nauczycieli.

Oprócz zajęć wychowawczo-dydaktycznych, prowadzone są dodatkowe zajęcia
z rytmiki, języka angielskiego. Dzieci uczestniczą raz w miesiącu w koncertach muzycznych
i spektaklach teatralnych, zajęciach ph. Świat eksperymentów organizowanych na terenie przedszkola. Uczestniczą w lekcjach bibliotecznych, warsztatach kulinarnych, wyjeżdżają do teatru MASKA, kina, biorą udział w konkursach i przeglądach organizowanych na terenie Rzeszowa oraz w naszym przedszkolu.

W przedszkolu dzieci korzystają ze zdrowych i smacznych  posiłków na które składają się: śniadanie, II śniadanie, obiad, który jest jest serwowany w dwóch podzielonych daniach, zupa
i drugie danie. Wszystkie posiłki przygotowywane są w naszej przedszkolnej kuchni, przez wykwalifikowanych kucharzy. Dzieci mają stały dostęp do wody mineralnej.

Przedszkole jest placówką otwartą dla Rodziców, którzy mogą zawsze osobiście zaprowadzić dziecko do sali, zobaczyć jak się czuje wśród wychowanków, porozmawiać z wychowawczyniami. Wszystkie nauczycielki posiadają wyższe wykształcenie, mają duże doświadczenie zawodowe i stale doskonalą swój warsztat pracy.

Rodzice mogą skorzystać z comiesięcznych konsultacji z nauczycielami danej grupy, fachowej pomocy pedagoga z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie oraz prelekcji
i wykładów wygłaszanych w naszym przedszkolu przez wykwalifikowanych psychologów
i pedagogów. Uczestniczą w zajęciach otwartych oraz licznych uroczystościach i imprezach organizowanych w naszej placówce.
Nasze przedszkole należy do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Placówka czynna jest od godziny 6:30 - do godziny 17:00.